TEMAD 37 YAŞINDA


Akdeniz Belediyesi’nin de sunduğu büyük destek ve katkılarla yenilenip hizmete sunulan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Mersin İl Başkanlığı binasının açılış töreni; derneğin 37’nci kuruluş yıldönümünde kent protokolünün katılımıyla gerçekleşti.

 

Tarih : 22 Ekim 2021 Cuma 14:24

Dernek binasında gerçekleşen törene, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Arslan, Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkçıoğlu, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Hamza Dürgen, TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, siyasi parti temsilcileri, dernek üyesi emekli astsubaylar, aileleri ve bürokratların olduğu çok sayıda kişi katıldı.

“GÜLTAK, BİZLERE ÇOK GÜZEL BİR ARMAĞAN VERDİ”

Derneğe kazandırılan Pilot Astsubay Vecihi Hürkuş Toplantı Salonu’nda gerçekleşen törende söz alan TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, derneğin amaç ve hedeflerini anlattı. Restore çalışması sonucu Mersin’de; astsubayların, gaziler ve tüm meslektaşlarının yıllardır özlem duyduğu bir binaya kavuştuklarını dile getiren Kur, “Dernek binamızın bu duruma gelmesinde büyük emeği ve katkısı olan Akdeniz Belediye Başkanımız Sayın Muhammed Mustafa Gültak’a, Özel Kalem Müdürü Onur Gümüştok’a, Başkan Yardımcıları ve çalışma arkadaşlarına en derin şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. Başkanımız Sayın Gültak, yaktığı kıvılcım ve sağladığı katkılarla bizlere çok büyük bir armağan vermiştir” dedi.

“DERNEĞİMİZ, TÜRKİYE’NİN MİLLİ BİR GÜCÜ HALİNE GELMİŞTİR”

Ardından söz alan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Hamza Dürgen ise konuşmasında, derneğin 37’nci kuruluş yıldönümü ile Astsubaylar Günü’nü kutladıklarını da dile getirdi. Astsubaylık mesleğinin öneminin altını çizen Dürgen, 15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir’den bahsederken gözleri doldu.  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bağrından çıkmış mesleki bir kuruluş olduklarını ifade eden Gürgen şöyle konuştu; “Derneğimizi, 1984 yılında 7 kahraman meslektaşımız bir araya gelerek kurdu. Bir araya geldiklerinde de 1 tane masaları, 4 tane sandalyeleri vardı. Toplantı yaptıklarında 3’ü ayakta kalıyordu. Bugün ise Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, 44 il ve 50 ilçe olmak üzere Türkiye genelinde 94 şubesi, 5 de temsilciliği var. Derneğimiz, bugün Türkiye’nin milli bir gücü haline gelmiştir.”

“EL BİRLİĞİ İLE BU GÜZEL MEKÂNI KENTİMİZE KAZANDIRDIK”

Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Arslan ise konuşmasında; dernek binasının tepeden tırnağa yenilenmesi için belediye olarak tüm imkânlarını seferber ettiklerinin altını çizdi. Arslan; “Astsubaylar, askeriyede işin mutfağındadırlar. Vatan savunması ve milli meselelerde, çekinmeden canları pahasına mücadele eden, bu uğurda şehit ve gazi olan astsubaylarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.  Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü; “TEMAD Mersin İl Başkanımız Halil Bey ile birlikte, el birliği yaparak bu güzel mekânı kentimize ve ilçemize kazandırdık. Aynı zamanda Astsubaylar Derneğimizin kuruluşunun 37’nci yıldönümünde böylesi nezih bir mekânda sizlerle bir arada olmaktan onur duyuyorum. Şehir dışında olduğu için açılışa katılamayan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Gültak’ın da sizlere selamlarını iletiyorum.” Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği İl Başkanlığı binasının yenilenmesi ve restorasyonu sürecinde destek veren kurum temsilcilerine plaket sunumu ve duaların okunmasının ardından açılış kurdelesi kesildi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA