Vali Pehlivan: "Mersin’de yurt altyapımız iyi durumda"


Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, üniversite öğrencilerinin barınma konusunda sorun yaşamaması için her türlü tedbiri aldıklarını belirterek, "Ülke genelinde olduğu gibi Mersin’de de yurt altyapımız iyi durumda" dedi.

 

Tarih : 12 Ağustos 2022 Cuma 13:41

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı KYK Mersin Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler, Valimiz Ali Hamza Pehlivan’ı ziyaret etti. Ziyarette öğrenciler, yeni yurtlar açma ve kapasite arttırmak suretiyle, üniversite öğrencilerinin barınma sorunu yaşamaması için yerine getirilmekte olan hazırlık çalışmaları için Vali Pehlivan’a teşekkürlerini iletti. Gençlik ve Spor Bakanlığının sağladığı destekler ile üniversite öğrencilerinin barınma konusunda sorun yaşamaması için her türlü tedbirin alındığını söyleyen Vali Pehlivan, "Gerekli hazırlıklar yoğun bir şekilde sürüyor. Kıymetli öğrencilerimize bu süreci takip konusunda gösterdikleri duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Ülke genelinde olduğu gibi Mersin'de de yurt altyapımız iyi durumda ve her geçen gün yeni yatırımlarla hem kapasite hem de standart olarak daha da iyiye gidiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile koordinasyon içinde yeni eğitim öğretim sezonuna yönelik hazırlık çalışmalarını yakından takip ediyoruz" dedi. Öğrencilere, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ve Mersin Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Münire Şimşek eşlik etti.

YAPIMI TAMAMLANAN OKULLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Milli Eğitim Bakanlığı yatırım programı çerçevesinde yapımında son aşamaya gelinen Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile yapımı tamamlanan Toroslar Abdülkadir Gürüz Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu, bilgi aldı. Vali Pehlivan ilk olarak Akdeniz ilçesi 3 Ocak Mahallesinde bulunan Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu bünyesinde bulunan 30 derslik, 3 laboratuvar, yazılım ve robotik kodlama atölyesi, kültür sanat atölyesi, 120 öğrenci kapasiteli pansiyon, 500 kişilik tatbikat camii, 400 kişilik konferans salonu ve 560 kişi kapasiteli olimpik spor salonu bulunan yerleşkede incelemelerde bulundu. Vali Pehlivan, tamamlanan inşaat çalışmaları ardından devam eden tefrişat çalışmaları hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı. Vali Ali Hamza Pehlivan Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu içerisinde bulunan Tatbikat Camii ziyaretinde, yaz kuran kursu için camide bulunan öğrencileri ziyaret etti. Öğrencilerle sohbet eden Vali Pehlivan, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Vali Pehlivan, daha sonra inşaatı tamamlanarak geçici kabulü yapılan, Toroslar ilçesi Yusuf Kılıç mahallesinde bulunan Hayırsever iş insanı Ferhat Gürüz ve kardeşleri tarafından babaları Abdülkadir Gürüz adına yaptırılan, bünyesinde 24 derslik, laboratuvar, bilgisayar sınıfı ve 80 kişi kapasiteli konferans salonu bulunan Abdülkadir Gürüz Ortaokulu’nda devam eden çevre düzenlemesi ve tefrişat çalışmalarını yerinde inceledi. Pehlivan, okulu ilimizdeki eğitim öğretim hizmetlerine kazandırdıkları için hayırsever iş insanı Ferhat Gürüz ve ailesine teşekkür etti. Vali Pehlivan, Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile Toroslar Abdülkadir Gürüz Ortaokulu’nun 2022-2023 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başlayacağını ifade ederek öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hayırlı olmasını diledi. Vali Ali Hamza Pehlivan’a incelemeleri sırasında Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ile yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA