Bu okulda çocuklar ve aileler çok mutlu!


Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın okul öncesi eğitime verdiği önemin bir göstergesi olan Toroslar Şehit Durmuş Tek Anaokulu, yeni eğitim ve öğretim yılında da aktif bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Korukent Mahallesi’nde her yıl yüzlerce çalışan ailenin huzur ve güven içinde çocuklarını teslim edebileceği bir yuva olan anaokulu, 3-6 yaş grubundaki çocuklara yaşıtlarıyla eğlenme ve sosyalleşme imkanı sağlıyor.

 

Tarih : 14 Eylül 2023 Perşembe 15:17

Haber Merkezi

Alanında uzman eğitmenler ve psikolog eşliğinde sanatsal, kültürel ve sportif aktivitelerle dolu birçok branşlarla buluşan miniklere; çocuğun kendi kendini geliştirebilmesini ve kendine yetebilmesini amaç edinen montessori, ingilizce, drama, güzel sanatlar, ritim, ebru-seramik eğitimleri de veriliyor. Objektif, sözel ve zihinsel testlerin de yapıldığı Toroslar Şehit Durmuş Tek Anaokulunda çocuklar, hobi bahçesinde kendi elleriyle ektikleri sebze ve meyveleri de öğreniyor. 07.30 ile 18.00 çalışma saatleri arasında hizmet veren anaokulunda, iki ana ve bir ara öğün sunulurken, isteyen velilere servis olanağı da sağlanıyor. Toroslar Şehit Durmuş Tek Anaokulu Psikologu Sema Aktaş, çocukların gelişimsel süreçlerini ayrı ayrı takip ettiklerini belirterek; “Toroslar Şehit Durmuş Tek Anaokulu’nda psikolojik danışmanlık hizmeti sunuyorum. Çocuklarımıza, sınırlar ve mahremiyet eğitimleri veriyoruz. Gelişim testleri yapıyoruz. Ebeveynlerimiz ile haftalık görüşmeler gerçekleştiriyoruz” dedi.

BAŞKAN YILMAZ; “ÇOCUKLARIMIZI ÖNEMSİYORUZ”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, okul öncesi eğitimi desteklemek amacıyla hayata geçirdikleri Toroslar Şehit Durmuş Tek Anaokulunda çocukların eğlenerek öğrendiğini belirterek; “Anaokulumuzda hem çocuklarımızın hem de ailelerinin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Yılmaz; “Okul öncesi eğitimi herkes için ulaşılabilir kılmak, çocuklarımızın eğitim hayatlarına sağlam adımlarla başlamalarına yardımcı olmak adına anaokulumuzu 2019 yılında hayata geçirdik. Okulumuza, Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Durmuş Tek’in ismini verdik. Bugün huzur içerisinde yaşayabiliyorsak şehitlerimizin kahramanlıkları sayesindedir. Bu yüce mertebeye ulaşmış şehidimizin anısını yaşatmak için kreşimizde bir köşe hazırladık. Çocuklarımızın da eğitimlerini aldıkları okullarının adını taşıyan kahraman şehidimizi tanımalarını istedik. Gelecek nesillerimiz olan çocuklarımızın bu maneviyatla büyümesini önemsiyoruz. Okul öncesinden üniversiteye kadar her yaş grubundan öğrencimize destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA