image

Okunma : 84  Tarih : 14.01.2020  E-Mail : yakupboncuk2019@gmail.com

 
Yakup Boncuk

TARSUS’’TA NELER OLUYOR?

Yeni yıl Tarsus’a felaketler getirdi. Hemde ilk 15 gün içinde..

Bir haftadır  ova köylüleri sel afeti ile mücadele ediyor. Özellikle ovadaki köylerde ve ekili arazilerde tuş taşkınları   her şeyi harap etti. Aşırı yağmur ve  yağmur sularının tahliyesinde karşılaşılan güçlükler, sıkıntılar yüzünden  ova sular altında kaldı. Birçok köyde evlere bile sular girdi.

Sıkıntıları gittik bizde yerinde gördük. Siyasilerde ardı ardına ova köyleri gezerek üreticilere, köylü ve çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Bizde tüm çiftçilerimize bir kez daha geçmiş olsun diyoruz.

Biri Mersin biri Tarsus’tan 2 şehit verdik 2020 nin ilk haftasında..Şehidimizi dualarla toprağa verdiğimiz geçen haftanın ardından Pazar günü ise siyasi bir gelişme vardı. Bir süredir kongre hazırlıkları yapan Tarsus CHP’de  kongre yapıldı. Aşiyan Düğün salonundaki kongrede önce tek aday çıkacağı  biliniyordu. Atama ile gelen başkan Av. Ozan Varal yeniden aday olurken, son anda karşısına eski ilçe başkanlarından Mehmet Özel aday olarak çıktı. Özel, partide yaşanan bazı sıkıntıları dile getirdi. Delege seçimindeki olumsuzlukları  anlattı.  Bir öz eleştiri yaptı, eline aldığı delege listesini inceledi ve kimlerin yeni partili olup yönetime ve delege listesine alındıklarını belirledi. İnce bir eleştiri yaptı. Sonra aday olarak liste çıkarmayacağını belirterek mevcut başkan Ozan Varal’ı tebrik etti. Biz yeniden seçilen Ozan Varal kardeşimizi tebrik ederken, CHP’nin demokrat kimliğini koruması ve diğer partilerde eleştirilen hatalarını düşememesini temenni ederiz. Mehmet Özel’in getirdiği heyecan ve partiye demokratik bir ortam sağlamaya çalışması nedeniyle tebrik ederim. Böyle bir seçimde eski başkanların kürsüye davet edilmesi ve birer plaketle onure edilmesi de düşünülse çok iyi olurdu.  Ben Ozan Varal’ın partiyi yeniden toparlamasını   temenni ediyorum.

Xx

Yine geride kalan haftada aldığımız notlardan birisi bir köyde maganda kurşunu ile bir kadının ölmesi idi. Ardından bir tren kazasının yaşandığı ve bir kadının öldüğü Tarsus’ta yine bir üzücü haber aldık.

Tarsus’ta Kulak Köyü sahillerinden balık alamaya giden  üç kişiden ikisinin denizde kaybolması ile gözler Tarsus sahillerine çevrildi.

Üç Bekçinin balık avlamak için sahile gitmesi, birinin dışarıda beklerken ikisinin denize açılması sonrası yaşanan üzücü olayı duydunuz sanırım. İki bekçi izin saatlerinde kayıkla denize açılarak balık avlamak isterken maalesef içinde bulundukları kayığın alabora olması sonucu denizde kaybolmuşlar. Bu haberin gelmesi üzerine ailesi,  kaymakam, belediye başkanı ve bu kentin yetkilileri ile güvenlik güçleri,  AFAD ve Sahil Güvenlik ekipleri aramalara katılmışlardır.

Elbette çıkmayan candan umut kesilmez. Temennimiz bu iki kayıp bekçi  kardeşimizin sağ salim  bulunmasıdır. Yürekleri ağıza getiren bu kayıp olayının tatlı  sonla neticelenmesidir  tek dileğimiz.

Yoğun bir gündemle acı tatlı olayların yaşandığı bir haftanın ardından Ocak ayının 3. çeyreğinin insanlarımız için güzel  günlere gebe olmasını temenni ediyorum.

 
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 


 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün  SOSYAL MEDYA


 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA