Ekonomik kara kış kapıda!


Ekonomik kara kışın kapıda olduğunu iddia eden CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, “Uygulanan yanlış ekonomi politikalarının yansımaları bir bir önümüze çıkıyor. Faizler artıyor, döviz yükseliyor, girdi maliyetleri korkunç boyutlarda. Elektrik ve doğalgaza gelen zamlar bu kışın çok zor geçeceğinin habercisi. Gıda enflasyonu sürekli artarken vatandaş bu kışı nasıl geçireceğini kara kara düşünüyor” dedi.

 

Tarih : 2 Ekim 2023 Pazartesi 16:07

Haber Merkezi

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Akaryakıt zamları, artan maliyetler ve yaklaşan ekonomik kara kış” ile ilgili değerlendirmelerini Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.  Sümer, “Seçim öncesinde “Üstüne beton dökülen kuyular tekrar açıldı, Karadeniz’de ‘burada bir şey yok’ denilen bölgede doğal gaz bulundu.” “Adana’da su seviyesinde petrol buldu.” Haberleri yapıldı. Akaryakıt fiyatları ucuzlayacak denildi. 2004'ten beri yaklaşık 30 kez Anadolu'nun değişik yerlerinde ya da denizlerde ‘petrol' ya da ‘doğalgaz' bulunduğuna dair açıklamalar yapıldı ama bunların arkası gelmedi. Sadece Akçakoca açıklarında doğalgaz bulunduğu iddiası bile birkaç yılda bir gündeme getiriliyor. İşin aslı ise zam yağmuru olarak döndü. Neredeyse her hafta akaryakıt ürünlerinin tümüne benzine, motorine, lpg’ye zam üzerine zam geliyor. İktidar milletin aklıyla alay ediyor.” Dedi

EKONOMİK KARA KIŞ KAPIDA

CHP’li Sümer, “Derinleşen ekonomik kriz, döviz kurlarındaki rekor artışlarla iyice etkisini göstermeye başladı. Geçimlerini sağlayabilmek için temel ihtiyaçlarından kısmak zorunda kalan dar gelirli vatandaşlar, paraya çevirebilecekleri şeyleri satmaya başladı. Uygulanan yanlış ekonomi politikalarının yansımaları bir bir önümüze çıkıyor. Faizler artıyor, döviz yükseliyor, girdi maliyetleri korkunç boyutlarda. Elektrik ve doğalgaza gelen zamlar bu kışın çok zor geçeceğinin habercisi. Gıda enflasyonu sürekli artarken vatandaş bu kışı nasıl geçireceğini kara kara düşünüyor. Saray İktidarının para alan yarın emir alır söylemi yerini kapı kapı gezip fon aramaya bıraktı. Ne yazık ki tüm bunlar olurken küfe vatandaşın sırtına bırakılıyor. Özellikle son 3 yıldır uygulanan yanlış ekonomi politikaları vatandaşın belini büktü. “Açın kombileri, doğalgazı fulleyin” söylemlerinin ne kadar yersiz olduğunu yapılan zamlardan görüyoruz. Ne yazık ki seçim öncesi söylemlerle seçim sonrasındaki uygulamaların farkını vatandaşlarımız çok acı şekilde tecrübe ediyor. Konut kiralarında yaşanan sorun, bu kış ısınma maliyetlerindeki artışla daha da perçinlenecek. Ekonomideki bu durum gün gibi ortadayken iktidarın milletimizi mağdur etmeyecek bir kara kış politikası oluşturması gerekirdi” dedi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA