image

Okunma : 224  Tarih : 16.11.2023  E-Mail : yakupboncuk2019@gmail.com

 
Yakup Boncuk

TARSUS’TA FESTİVAL

Tarsus’un sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda kalkınması, dünya genelinde tanınması için festivaller gerçekleştiriliyor.

Bunlardan birisi de  2. Uluslararası Tarsus Festivali’. Geçen yıl ilki yapılan  Uluslararası Tarsus Festivali’ne katılan birisi olarak o zaman hayli hareketli ve güzel 3 gün yaşamış olduğumuzu  hatırlatayım. Şimdi önümüzdeki günlerde 2. Uluslararası Tarsus Festivali’ yapılacak. Hazırlıklar tamamlandı..

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer 17-18-19 Kasım tarihlerinde bu yıl ‘Şahmeran Yılı’ teması ile gerçekleştirilecek olan ‘2. Uluslararası Tarsus Festivali’ne de tüm halkı davet ederken gözlerinin içi gülüyordu.

Kendisi de bir Tarsus evladı olan Seçer, memleketine hizmette biraz torpil geçmiş olsun değil mi?

Bunlardan birisi de Tarsus Festivali. Daha önceki aylarda da Bisiklet Festivali ile bu kente yüzlerce bisikletli geldi ve konuk edildi.

Bunlar Tarsus’un tanıtımı açısından çok güzel ve olumlu işler… Şimdi önümüzde çok güzel bir festival daha var.

Adı “2. Uluslararası Tarsus Festivali’

Bu yılki festivalde yine çok güzel etkinlikler proğrama alınmış. Geçen yıl ilki yapılan festivale Tarsus Basınını anlatmak üzere bendenizde davet edilmiştim. O zaman Gazeteci yazar arkadaşım Aratos Dergisi kurucusu ve genel yayın yönetmeni Uğur Pişmanlık ile çok güzel bir  proğrama imza atmıştık. Sağ olsunlar bu yılki etkinliklere de yine davet edildik.

Benimle birlikte 19 Kasım 2023 Pazar günü  Tarsus Ekspres gazetesi kurucusu Mustafa Erdoğan, Duayen gazetecilerden Sabah gazetesi eski muhabiri ve Önce Vatan yazarı Merih Özyaşaroğlu, yine TRT ve AA muhabiri Selahattin Özbozkurt ve Akdeniz gazetesinden Hakan Bulut birlikte 17 Kasım Pazar günü saat 14.00’de TADEKA binasında bir söyleşi yapacağız.

XX

Gelelim festival programına.. Mersin Büyükşehir Belediyesince organize edilen Uluslar arası Tarsus 2. Festivali 17-18-19 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olup festival 17 Kasım’da festival yürüyüşü ile başlayacak. Konserler, söyleşiler, dans gösterileri sokak etkinlikleri, çocuk atölyeleri, gençlik deneyim alanları ve üretici kadın standları,  gastronomi etkinlikleri gibi birçok etkinlik yer alıyor.

Bu yılki festivalde yine bir de bisikletçilerimiz  var. Onlarda geçen yıl olduğu gibi bu yılki festivale katılarak renklendireceklerdir.

17 Kasım Cuma günü saat 17.30’da yapılacak korteje tüm gruplar katılacak. Bisikletlilerde yine 17 Kasım Cuma günü  ve 18 Kasım cumartesi günü saat 14.00’de yapılacak şehir içi turlarda yerlerini alacaklar.

Tarsus Gençlik kampında festivale katılacak bisikletçiler için yer ayrılmış olup misafirler17 Kasım Cuma günü saat 10.00 itibariyle kampa giriş yapabilecekler. Bu yılki etkinliklerde yine  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer aramızda olacak.

xx

Vahap Başkanın Tarsuslu olması ve bu kent için değişik festivaller düzenlemesi gerçekten güzel ve bu kente hem renk katacak hem de hareketlilik getirecek.

Festival için tüm esnaflarımız hazırlıklarını  iyi yapsın. Benim tek düşüncem, bu kentte  en büyük sıkıntı otel olmaması. Mevcut 1-2 otel ve 3-4 butik otel gelen misafirleri ağırlamaya yetmez. İnşallah bunun için  Mersin Büyükşehir Belediyesi gerekli imkan ve destekleri sağlayacaktır. Tedbirleri alacaktır.

Uluslararası Tarsus 2. Festivalinin çok güzel geçmesini bekliyor, bu festivalin düzenlenmesinde emek veren başkan Seçer başta olmak üzere tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA